Personal branding- 4 sposoby na wykreowanie silnej marki osobistej

Personal branding- 4 sposoby na wykreowanie silnej marki osobistej

personal branding

Personal branding to nic innego jak zarządzanie marką osobistą. Personal branding to nie tylko działania skierowane w stronę osób działających w sferze publicznej: biznesie, nauce, polityce, mediach, sztuce, medycynie, prawie, sporcie – czyli tam, gdzie odnoszone sukcesy, opowiedziane we właściwy sposób budują pozycję osoby i zwiększają jej wartość. Personal branding stał się w obecnych czasach koniecznością. Dzięki mediom społecznościowym każdy z nas powoli staje się marką. Ważne jest by to stawanie się marką było świadome.

Zatem w jaki sposób kreować markę osobistą. Oto 4 sposoby, nad którymi warto się zastanowić:

Jak budować markę osobistą 1 - Kreuj wartość

Wszyscy znamy sytuacje, w których ktoś publikuje w sieci coś, co jest zupełnie banalne lub nawet żałosne, a Ty zastanawiasz się, co mogło tą osobę do tego skłonić? Pamiętaj, że medium nie zastąpi komunikatu. Ilość nie zastąpi jakości. Znajdź sposób na zaoferowanie swoim odbiorcom wartości poprzez tworzenie i rozpowszechnianie treści zgodnych z ideą twojej marki. Treści przede wszystkim przydatnych, treści generujących wartość.

Jak budować markę osobistą 2 - Dziel się strategicznie

personal branding

Każda przesłana wiadomość i każdy udostępniony obraz

jak również lajk czy komentarz- wszystko to kształtuje obraz twojej marki.

Każda przesłana wiadomość i  każdy udostępniony obraz jak również lajk czy komentarz- wszystko to kształtuje obraz Twojej marki. Obraz ten stanowi splot szeregu działań. Gdy zrozumiesz w jaki sposób Twoja marka powinna być postrzegana, możesz zacząć myśleć o niej w sposób strategiczny.

Jak budować markę osobistą 3 - Otaczaj się innymi silnymi markami

Twoja marka osobista jest wzmacniana lub osłabiana dzięki powiązaniom z innymi markami. Znajdź i wykorzystaj silne marki, które mogą podnieść status Twojej własnej. Zacznij od firmy,  współpracowników, ukończonych szkół. Zastanów się czy są grupy lub organizacje, do których możesz dołączyć? Zastanów się jakie niewyeksplorowane możliwości są dostępne w Twojej firmie, a które dopiero będziesz mieć okazję wykorzystać?

jak zbudowac silna marke osobista

Jak budować markę osobistą 4 - Opowiadaj

Silna marka osobista jest uzależniona jest od dobrej narracji. Aby wykreować silną markę potrzebujesz dobrej historii. Jeśli masz wiele pasji lub obszarów zainteresowania, narracja staje się jeszcze ważniejsza. Dzięki niej, ten sam temat może wybrzmieć w wielu wariantach i wielu kontekstach.

Może warto przeczytać?

Jak być pewnym siebie i uporać się z niską samooceną?

Krytyczne błędy w rozwoju kariery zawodowej - jak ich uniknąć

Podejmowanie decyzji - 5 kroków ku dobrej decyzji

Jak wyglądać na pewnego siebie?

Jak być produktywnym - Aplikacje, które zwiększą Twoją produktywność