6 rzeczy, których nigdy nie warto robić

6 rzeczy, których nigdy nie warto robić

Przechodzę od razu do rzeczy. Nie opieraj swojego sukcesu i szczęścia o cudze definicje i wyobrażenia.

Sprawa jest prosta. Nie da się oprzeć swojego własnego wyobrażenia o sukcesie i szczęściu na opiniach i oczekiwaniach innych ludzi.

dawn-2264494_640.jpg

Dla jednych szczęście to wolność, podróże, przyjaźń, dla innych liczba zer na koncie i marka auta w garażu.

Dla jednych szczęście to wolność, podróże, przyjaźń, dla innych liczba zer na koncie i marka auta w garażu. Czym jest dla Ciebie szczęście? Ale tak naprawdę czym ono jest? Jesteś naprawdę szczęśliwy? Czy udajesz? Zmierzasz ku niemu? Czy tylko Ci się wydaje?

Nie porównuj się z innymi  

Mark Twain mawiał, że porównywanie zabija radość. Porównywanie się z innymi odbiera szczęście.  Możesz spędzić całe życie zajmując sobie głowę tym, co mają inni i jak na tym tle wypadasz. Nie ma to sensu, każdy z nas ma w życiu inny start. Niektórzy wchodzą w życie z kupionym przez rodziców domem i samochodem, udziałami w firmie, inni żyjąc walczą o wszystko. Możesz porównywać siebie z sobą i tylko siebie z sobą. Do porównań potrzebny jest wspólny mianownik, inaczej porównanie nie funkcjonuje.

Nie zastanawiaj się co wszyscy wokół o Tobie myślą.

Nie bierz rzeczy zbyt osobiście, nawet jeśli wydają się skierowane do Ciebie.

Bardzo rzadko ludzie robią coś ze względu na Ciebie. Zazwyczaj robią coś ze względu na siebie. Formuła „what’s in it for me” rządziła, rządzi i będzie rządzić światem. Ludzie dbają głównie o siebie, nie o Ciebie.

Ciężko jest zmienić sposób w jaki inni traktują ciebie lub to co o Tobie mówią.   Co łatwo zrobić to zmienić swój sposób reakcji, a jeśli trzeba otoczenie.

Nie pracuj tylko dla wypłaty

Praca, która nie sprawia przyjemności w pewnym momencie staje się torturą. Nawet jeśli nie jesteś zbyt zaangażowany w swoją pracą, musisz przynajmniej się nią trochę interesować.  Gdy Twój styl życia kręci się wokół pracy, która dzień w dzień sprawia Ci cierpienie i jedyną motywacją jest możliwość opłacenia rachunków, spędzisz całe życie marząc, aby być kimś innym.

Nie poświęcaj czasu tylko pracy 

Każdego dnia spróbuj sobie zaplanować chociaż krótki czas na "nierobienie niczego specjalnego".  Poświęć każdego dnia kilka chwil na odpoczynek, podczas którego zastanowisz się nad całym dniem i doładujesz baterie.  Nie oszukuj się, nie jesteś aż tak zajęty, żebyś nie mógł sobie pozwolić na kilka minut zdrowego wyciszenia.

Nie skupiaj się na tym czego nie masz, skup się na tym co masz

Pragnienie posiadania tego, czego nie masz może zrujnować Ci życie. Nie zawsze dostaniesz to, czego oczekujesz. Ktoś inny może modlić się o to, co ty bierzesz za pewnik – partner, dziecko, własna firma, zagraniczne wyjazdy.  Ci, którzy nie doceniają tego co do tej pory mają, szczęścia nie zaznają (nie był to celowy rym, tak wyszło).

Formułka „będę szczęśliwy jeśli kupię / zdobędę XYZ nie sprawdza się. Zawsze znajdzie się kolejna rzecz, kolejny cel.

Miej odwagę działać według własnych standardów.  Powodzenia!

Może warto przeczytać?

Siła pozytywnego nie

Personal branding- 4 sposoby na wykreowanie silnej marki osobistej

Zarządzanie sobą w czasie - lista rzeczy do nierobienia

Jak być produktywnym? Rozważ te 3 niewielkie zmiany w procesie planowania

Konflikt ważnego z pilnym