Anatomia lidera - Jak zostać świetnym szefem i doskonalić się w sztuce przywództwa

11 miejsce na liście bestsellerów OnePress.

Liderzy pomagają innym działać słusznie i robić właściwe rzeczy. Wyznaczają kierunek, tworzą inspirującą wizję i budują coś nowego. Przywództwo polega na wytyczaniu drogi, którą należy podążać, aby "wygrać" jako zespół lub organizacja. Bycie liderem jest dynamiczną, ekscytującą i inspirującą przygodą.

Jednak jak robić to dobrze? Jakich błędów uniknąć? Jakie kompetencje rozwijać?

Książa po 14 dniach stała się bestsellerem OnePress i dotarła na 11 miejscu listy 50 najlepiej sprzedających się książek wydawnictwa

Techniki negocjacji i wywierania wpływu Michał Chmielecki

Techniki negocjacji i wywierania wpływu -Michał Chmielecki

4 miejsce na liście bestsellerów OnePress.

Jest to książka, którą polecam każdemu, kto chce nauczyć się skuteczniej negocjować. Omówiono w niej zasady i strategie, które są potrzebne do przeprowadzenia udanych negocjacji.

Psychologiczne podstawy procesu negocjacyjnego są motorem sukcesu i porażki w wielu negocjacjach. Ta książka opisuje zasady wywierania wpływu, które leżą u podstaw ludzkich zachowań w sytuacjach negocjacyjnych i powodują, że ktoś mówi "tak".

Napisana przez profesjonalnego negocjatora, książka zawiera narzędzia i porady, które sprawdzają się w polskim kontekście negocjacji. Kilkunastoletnie praktyczne doświadczenie autora sprawia, że książka przypadnie do gustu praktykom szukającym wiedzy i narzędzi, które od razu można zaaplikować w biznesie.

Czego nauczysz się i dowiesz się z tej książki?

  • Dowiesz się co mówić a czego nie mówić w negocjacjach

  • Dowiesz się jak zadawać w negocjacjach skuteczne pytania by zdobyć niezbędne informacje i jednoczśnie umacniać relacje pomiędzy Tobą a negocjacyjnym partnerem

  • Dowiesz się jak skutecznie przygotować się do negocjacji jak przeanalizować drugą stronę

  • Poznasz skuteczne techniki i zasady negocjacji, działające w polskim kontekście biznesowym

  • Nauczysz się rozpoznawać język ciała drugiej strony

  • Dowiesz się jak zarządzać emocjami

  • Co jeszcze? Mnóstwo innych przydatnych technik, zwrotów i narzędzi, które wdrożysz do swojego negocjacyjnego arseanłu.

Książka ta powinna być również przeczytana przez każdego, kto zarządza negocjatorami lub prowadzi negocjacje w organizacji lub w jej imieniu - dużej lub małej. Chodzi tu o najlepsze praktyki negocjacyjne oraz tworzenie, wdrażanie i poszerzanie wiedzy z zakresu negocjacji w całej organizacji.

Reputacja lidera - Jak budować wizerunek i rozwijać kompetencje by porwać za sobą ludzi

7 miejsce na liście bestsellerów OnePress.

Pierwszy polski przewodnik po tematyce executive presence oparty o badania z polskiego rynku.

Nie ważne czy jesteś politykiem, dyrektorem lub właścicielem firmy, menedżerem, wykładowcą czy wschodzącą gwiazdą show biznesu.

Jeśli chcesz przewodzić i inspirować musisz nauczyć się intencjonalnie kształtować swój wizerunek i reputację.

Książa w ciągu 3 dni stała się bestsellerem OnePress i znalazła się na 7 miejscu listy 50 najlepiej sprzedających się książek wydawnictwa

okładka habilitacja.JPG

Metafory negocjacji w organizacji to książka dla badaczy negocjacji, dla badaczy języka w zarządzaniu i bardzo zaawansowanych negocjatorów, operujących głównie na rynkach zagranicznych.

Badania na potrzeby tej książki prowadziłem w USA, Chinach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Polsce. Ciekawiło mnie przede wszystkim to jak negocjacje pojmowane są w odmiennych kulturach i jakie ma to odzwierciedlenie w języku, jakim posługują się negocjatorzy.

Osoby negocjujące w obrębie tej samej kultury mają zazwyczaj do czynienia, jeśli chodzi o współuczestników negocjacji, z dość podobnym sposobem postrzegania rzeczywistości.

Jednak w przypadku negocjacji międzykulturowych sprawa nieco się komplikuje, ponieważ wymagają one uwzględnienia wpływu relatywizmu kulturowego.

Występuje tu bowiem nie tylko konflikt w swoim pierwotnym charakterze, a zatem ten, który dotyczy np. podziału zasobów, i którego rozwiązanie jest celem negocjacji, ale również pojawia się napięcie na poziome metakomunikacji związane z definiowaniem znaczeń i konkretnych posunięć oraz określaniem postaw.

Negocjacje wymagają od nas nie tylko wysłuchania tego, co mówi druga strona, ale także zrozumienia, o co naprawdę chodzi. Wiemy, że to, co mówi dana osoba, jest niedoskonałą reprezentacją tego, co ta osoba myśli. Słuchamy więc tego, co mówi, a następnie wyciągamy wnioski na temat tego, jak negocjator subiektywnie rozumie problemy związane z relacjami i tego, jak strona myśli o tym, w jaką grę gra druga strona, jak członkowie zespołu pracują wspólnie w celu uzyskania wyniku, jak udział graczy zależy od przypisanych im pozycji – to wszystko jest prawdopodobnym źródłem znaczenia słów.

Książka rzuca światło na znaczenia leżące u podstaw zachowań negocjacyjnych na rynkach międzynarodowych, dając możliwość dowiedzenia się czegoś więcej o tym, co w negocjacjach proponuje druga strona, czego chce i dlaczego reaguje na daną strategię i taktyki w taki a nie inny sposób.



Metaphors-in-Management-Blend-of-SDL498964523-1-25ca7.jpg

Metaphors in management - Blend of Theory and Practice

Jest to książka, którą napisałem wraz z moim mentorem i serdecznym kolegą prof. Łukaszem Sułkowskim. Książka ta pomoże liderom zrozumieć organizacje w sposób nieilościowy.

Analizujemy w niej w jaki sposób metafory mogą służyć jako metody lub narzędzia dające wgląd w to, jak myślą ludzie w organizacjach.

Dążąc do efektywności i skuteczności liderzy powinni zrozumieć, jak ciągłe zmiany wpływają na ludzi wokoł nich i ich zadania, aby mogli przyczynić się do stworzenia szybko reagującej organizacji.

Rozwój przywództwa w środowisku VUCA. Coaching i mentoring w nowoczesnej organizacji.

Alvin Toffler, futurysta i filozof, napisał kiedyś: „Analfabeci XXI wieku to nie ci, którzy nie potrafią czytać i pisać, ale ci, którzy nie potrafią się uczyć, oduczać i uczyć na nowo”. I jest to niezwykle trafne stwierdzenie, bo stałym zjawiskiem w środowisku VUCA jest ciągła zmienność przedsiębiorstwa.

Z definicji przedsiębiorstwo przyszłości jest zaangażowane w ciągły proces samoodnowy, zbudowany na cyklu innowacji i uczenia się. Proces ten napędzają coraz szybsze tempo zmian i rosnąca złożoność zależności na rynku globalnym, silnie powiązanym z firmą. Kluczowi są tu liderzy. Bo to od nich zależy szereg czynników warunkujących sprawne funkcjonowanie organizacji. Troska o rozwój intelektualny i zawodowy osób decyzyjnych stała się strategicznym zadaniem dla wielu firm – aby zatrzymać utalentowanych liderów i utrzymać ich zaangażowanie, organizacja musi o nich dbać.


Michał Chmielecki - Książki wieloautorskie

Jestem również współautorem ponad 20 książek wieloautorskich. Opublikowałem ponad 20 rozdziałów w soecjalistycznych monografiach naukowych w zakresie negocjacji, komunikacji międzykulturowej, coachingu, public relations i zarządzania wiedzą.

Publikuję w renomowanych polskich i zagranicznych wydawnictwach m.in. Springer, Peter Lang, Lexington Books, Wolters Kluwer .

ksiązki razem.JPG

Michał Chmielecki - Publikacje naukowe

Publikuję w renomowanych polskich i zagranicznych wydawnictwach m.in. Springer, Peter Lang, Lexington Books, OnePress i Wolters Kluwer .

2017

 

1.     Chmielecki, M., Intra-organizational Negotiations as Cross-Cultural Interactions  [in:] Intercultural Interactions in the Multicultural Workplace, Springer, 2017, pp 267-282

2.     Chmielecki, M., Knowledge Sharing in MNCs, [in:] Intercultural Interactions in the Multicultural Workplace, Springer, 2017, pp 283-295

3.     Sułkowski Ł., Chmielecki M., Positive Cross-Cultural Scholarship Research, [in:] Intercultural Interactions in the Multicultural Workplace, Springer, 2017, pp pp 19-35

4. Chmielecki M., Sułkowski Ł., Metaphors in management - a blend of theory and practice, Peter Lang, 2017

5. Michał Chmielecki, Łukasz Sułkowski, Goal. vs. Relationship-Based. Approach. A Comparative Study between American, Chinese, and Polish Negotiators [in:] Approaches to Conflict: Theoretical, Interpersonal, and Discursive Dynamics, edited by Barbara Lewandowska-Tomaszczyk, Paul A. Wilson, Stephen M. Croucher, Lexington Books, London.  2017

2016

1.     Rozkwitalska M., Basińska B., Chmielecki M., Przytuła S. Sułkowski Ł., Intercultural interactions at multinational corporations's workplace, Journal of Positive Management 7 (1), 3-31

2.     Chmielecki M., Doświadczenie międzynarodowe i kompetencje a współpraca zawodowa z obcokrajowcami [w:] Współpraca zawodowa w środowisku wielokulturowym, Wolters Kluwer SA, 2016

3.     Chmielecki M., Język korporacyjny a komunikacja w wielokulturowym środowisku pracy [w:] Współpraca zawodowa w środowisku wielokulturowym, Wolters Kluwer SA, 2016

4.     Małgorzata Rozkwitalska, Beata A Basińska, Łukasz Sułkowski, Michał Chmielecki, Sylwia Przytuła, Paradygmat jakościowy w analizie interakcji międzykulturowych-interpretacja na bazie wybranych teorii psychologicznych, Przedsiębiorczość i Zarządzanie, 17 (3), 2016, 141-159

5.     M. Chmielecki,  The Positives of Cross-cultural Interactions in BPO industry – Case Study of Indian Subsidiary Operating in Poland  Full Paper Proceeding BESSH-2016, Vol. 318- Issue. 21, 1-10

6. Chmielecki, M., & Sułkowski, Ł. (2016). Metaphors of Entrepreneurship among Polish Students: Preliminary Research Findings. Entrepreneurial Business and Economics Review, 4(4), 141-151, DOI: http://dx.doi.org/10.15678/EBER.2016.040409

2015

1.     Przytuła, S., Rozkwitalska, M., Chmielecki, M., Sułkowski, Ł., & Basinska, B. A. (2015). Cross-Cultural Interactions between Expatriates and Local Managers in the Light of Positive Organizational Behaviour. Social Sciences, 86(4), 14-24.

2.     Chmielecki, M. (2015). Factors Influencing Effectiveness of Internal Communication. Management and Business Administration. Central Europe, (2), 24-38.

3.     Chmielecki, M., & Seliga, R. (2015). A Comparative Study of Attitudes towards Entrepreneurship between Polish and British Students. Przedsiebiorczosc i Zarzadzanie, 16(2), 89-107.

4.     Michał Chmielecki, Adam Laska, Ewa Mazur-Wierzbicka, Katarzyna Sobiech-Grabka, Lucyna Witek, Joanna Chmura, Wpływ koncepcji CSR na funkcjonowanie przedsiębiorstwa, Texter, 2015

5.     Chmielecki, M., & Sułkowski, Ł. (2015). Problematyka zaufania w negocjacjach międzykulturowych w obliczu metafory konceptualnej-studium komparatywne. Organizacja i Kierowanie, (1), 27-40.

6.     Winkler, R., & Chmielecki, M. (2015). Komunikacja a dzielenie się wiedzą w projektowych zespołach międzykulturowych. Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, 3, 87-99.

2014

1.     Przytuła, S., Rozkwitalska, M., Chmielecki, M., Sułkowski, Ł., Basinska, B. A. (2014), “Cross-cultural interactions between expatriates and local managers in the light of Positive Organizational Behaviour”, Social Sciences (Socialiniai mokslai), Vol. 4 No. 4, pp. 14–24.

2.     Chmielecki, M., Rozkwitalska, M., & Przytuła, S. (2014). Cross-cultural negotiations between expatriates and local managers–research findings from Poland. Organizacja i Zarządzanie: kwartalnik naukowy, (4), 19-36.

3.     Rozkwitalska, M., Chmielecki, M. and Przytuła, S. (2014), “The positives of cross-cultural interactions in MNCs”, Actual Problems of Economics, Vol. 57 No. 7, pp. 382-392.

4.     Michał Chmielecki, Coaching menedżerów ekspatriantów w procesie akulturacji, , [w:] Ekspatrianci w Polsce. Silne czy słabe ogniwo w zarządzaniu polskimi filiami? red. Sylwia Przytuła, Texter 2014

5.     Komunikacja jako element kultury organizacyjnej, Michał Chmielecki [w:]  Metody zarządzania kulturą organizacyjną, red. Łukasz Sułkowski,Czesław Sikorski, Difin, 2014

6.     Metody komunikacji marketingowej, Michał Chmielecki   [w:]  Metody zarządzania marketingowego, red. Jacek Otto, Łukasz Sułkowski, Difin 2014

7.     Chmielecki, M. (2014). The use of facebook for marketing purposes among smes as a modern marketing method–research results from Poland. Вісник Національного університету, (779), 207-217.

8.     Chmielecki, M. (2014). Wykorzystanie marketingu szeptanego w Internecie przez firmy z sektora MŚP w województwie łódzkim. Przedsiębiorczość i Zarządzanie, 15(4, cz. 2 Współczesne wyzwania zarządzania marketingowego), 205-215.

9.     Chmielecki, M., Rozkwitalska, M., & Przytuła, S. (2014). Cross-cultural negotiations between expatriates and local managers–research findings from Poland. Organizacja i Zarządzanie: kwartalnik naukowy, (4), 19-36.

10.  Chmielecki M. Usagяe of social media for sme’s marketing purposes on example of Poland / Michał Chmielecki // Управління інноваційним процесом в Україні: налагодження взаємодії між учасниками : тези доповідей V Міжнародної науково-практичної конференції, MIPU–2014, 22–23 травня 2014 р. 170-178

11.  Chmielecki, M., & Sułkowski, Ł. (2014). Tworzenie talent pipeline z wykorzystaniem mediów społecznościowych w świetle wyników badań. Prace Naukowe Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, (349), 74-89.

12.  Chmielecki, M., & Sułkowski, Ł. (2014). Kultura organizacyjna jako czynnik przyciągający najzdolniejszych pracowników w świetle wyników badań. Zeszyty Naukowe Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, (8 (46) Zarządzanie zasobami ludzkimi w teorii i praktyce), 35-45.

13.  Chmielecki, M., & Lisowski, M. (2014). The Use of SNSs in Modern Recruitment-Case Study. Przedsiębiorczość i Zarządzanie, 15(3 Studia z zarządzania międzykulturowego), 211-224.

14.  Chmielecki, M. (2014). Szwedzka kultura negocjacji w oczach Polaków w świetle wyników badań. Przedsiębiorczość i Zarządzanie, 15(3), Studia z zarządzania międzykulturowego), 181-190.

15.  Chmielecki, M. (2014). Composition of a negotiation team–a comparative study between Polish and American negotiators. Organizacja i Zarządzanie: kwartalnik naukowy, (2), 17-29.

16.  Chmielecki, M. (2014). Key drivers of Corporate Social Responsibility in Asia. Economics, entrepreneurship, management, (1, Num. 1), 25-30.

17.  Sułkowski, Ł., & Chmielecki, M. (2014). The use of Social Networking Sites in modern recruitment–empirical study. Przedsiebiorczosc i Zarzadzanie, 15(2), 63-73.

18.  Chmielecki M., Contrares-Loera M. R., La gestión del conocimiento en la empresa polaca, ECONOMÍA SINALOENSE, ESTRATEGIAS DE DESARROLLO ISBN: 978-607-8371-49-5

19.  Chmielecki, Michał. "Coaching dla kadry zarządzającej. Kompetencje i wiedza coacha." Zarządzanie Zasobami Ludzkimi (2014): 73-82.

20. M.Chmielecki, Ł.Sułkowski,  The issue of trust in cross-cultural negotiation, The case of Poland, COHESION ECONOMIQUE ET STRATEGIE D’ENTREPRISE Number 12, December 2014

2013

 1.     Chmielecki, M., & Lisowski, M. (2013). The use of social media in public relations in Poland and the United Kingdom–case studies from automotive industry. Journal of Intercultural Management, 5(4), 49-64.

2.     Chmielecki, M. Knowledge Sharing Among Faculty–Qualitative Research Findings from Polish Universities. International Journal of Contemporary Management, 1(12), 93-102.

3.     Chmielecki, M. (2013). Conceptual negotiation metaphors across cultures–research findings from Poland, China, The United States and Great Britain. Journal of Intercultural Management, 5(3), 103-118.

4.     Chmielecki, M. (2013). Culture as a barrier of knowledge sharing. Journal of Intercultural Management, 5(2), 101-111.

5.     Mączyński, J., Sułkowski, Ł., Chmielecki, M., & Zajączkowska, A. (2013). Longitudinal Studies on Traits and Behaviors of Polish Managers. Journal of Intercultural Management, 5(1), 5-17.

6.     Chmielecki, M. (2013). Motywacja pracowników w urzędach gmin w województwie łódzkim. Przedsiębiorczość i Zarządzanie, 14(5), Zarządzanie stresem), 65-77.

7.     Chmielecki, M. (2013). Postrzeganie lobbingu przez polskich przedsiębiorców-wyniki badań. Przedsiębiorczość i Zarządzanie, 14(2) 67-78.

8.     Chmielecki, M. (2013). Wykorzystywanie facebooka jako narzędzia marketingowego przez łódzkie firmy z sektora MŚP. Przedsiębiorczość i Zarządzanie, 14(2) 35-50.

9.     Chmielecki, M. (2013). Employer branding jako nowoczesne narzędzie zarządzania-wyniki badań własnych. Przedsiębiorczość i Zarządzanie, 14(4 Przedsiębiorczy menedżer przedsiębiorczej organizacji. Problemy współczesnej praktyki zarządzania), 347-358.

10.  Chmielecki, M. (2013). Active listening skills in crisis negotiations. Przedsiębiorczość i Zarządzanie, 14(1)  13-22.

11.  Chmielecki, M. (2013). Negotiation metaphors across cultures. Organizacja i Zarządzanie, 37.

12.  Chmielecki, M. (2013). Rekrutacja z wykorzystaniem mediów społecznościowych–wyniki badań. Zeszyty Naukowe Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, 4(36), 37-51.

13.  Chmielecki, M. (2013). Multi-Cultural Customer Service in 3PL. Przedsiębiorczość i Zarządzanie, 14(7)  7-16.

14.  Chmielecki, M. (2013). Płeć przełożonego a preferencje pracowników w świetle wyników badań. Przedsiębiorczość i Zarządzanie, 14(5), 17-29.

15.  Chmielecki, M. (2013). Zarządzanie konfliktem w zespołach projektowych w świetle wyników badań. Przedsiębiorczość i Zarządzanie, 14(11), 7-20.

16.  Chmielecki, M., Goetzen, P., & Hernes, M. (2013). Międzykulturowe aspekty funkcjonowania zespołów projektowych. Przedsiębiorczość i Zarządzanie, 14(11), 21-35.

17.  Chmielecki, M. (2013). Development of Corporate Entrepreneurship in the Context of Human Resource Management and Organizational Culture in Polish Organizations-Research Results. Przedsiębiorczość i Zarządzanie, 14(9)  101-116.

2012

1.     Chmielecki, M. (2012). Cultural barriers of knowledge management-a case of Poland. Journal of Intercultural Management, 4(2), 100-110.

2.     Chmielecki M. (2012). Wpływ konfucjanizmu na praktykę zarządzania w Chinach, Przedsiębiorczość i Zarządzanie, 13(13)

3.     Chmielecki M. (2012). Kultura przedsiębiorczości w Stanach Zjednoczonych i Europie, Przedsiębiorczość i Zarządzanie, 13(12)

4.     Chmielecki M., Seliga R. (2012). Marketing relacji a różnice kulturowe, Przedsiębiorczość i Zarządzanie, 13(6)

5.     Chmielecki M. (2012). Charakterystyka negocjacji w kulturze amerykańskiej - wybrane aspekty, Przedsiębiorczość i Zarządzanie, 13(3), 201-211

6.     Chmielecki M. (2012). Charakterystyka negocjacji w kulturze arabskiej, Przedsiębiorczość i Zarządzanie, 13(6)

7.     Goetzen, P., Chmielecki, M., & Hernes, M. (2012). Egovernment in Poland-Research on Polish Policies and Practices. Journal of Applied Computer Science Methods, 4.

8.     Chmielecki, M. (2012). Zarządzanie negocjacjami w organizacji–wymiar międzykulturowy. Zeszyty Naukowe Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, 30, 33-45.

9.     Chmielecki M. (2012). Umiejętności i kompetencje kadry zarządzającej w logistyce, Przedsiębiorczość i Zarządzanie, 8(16)

10.  Seliga, R., & Chmielecki, M. (2012). International marketing in higher education–a comparison study between students’ choices in Poland and the UK. of Intercultural, 4(4), 94-101.

11.  Chmielecki, M. (2012). HR challenges in China. of Intercultural, 4(3), 49-55.

12.  Chmielecki, M. (2012). Public Relations in Asia. Journal of Intercultural Management, 4(4), 135-142.

13.  Chmielecki, M. (2012). Teaching intercultural communication in Polish higher education management programmes–a critical look. of Intercultural, 4(4), 79-89.

2011

1.     Chmielecki M. (2011). Delivering business presentations across cultures, Przedsiębiorczość i Zarządzanie, 12(5)

2.     Chmielecki, M. (2011). Kulturowe uwarunkowania zarządzania wiedzą. Dobre praktyki zarządzania wiedzą przez instytucje rynku pracy w perspektywie zmiany gospodarczej, Ecorys, Warszawa.

3.     Chmielecki M. (2011). Negocjacje w Państwie Środka, Przedsiębiorczość i Zarządzanie, 12(4) 120-131

4.     Chmielecki, M. (2011). The importance of culture in global public relations. of Intercultural, 3(2), 229-240.