Jak zwiększać sprzedaż?

Sprzedaż jest najważniejszą funkcją w każdej firmy - kropka. Nie ma sprzedaży, nie ma przychodu, nie ma przychodu nie ma zysku, rosną straty. Ludzie nie zarabiają, a firmy bankrutują. Zatem jak sprzedawać więcej? Co można zrobić by zwiększyć sprzedaż? Jak sprzedawać więcej i lepiej? Jakie techniki sprzedaży sprawdzają się w B2B a jakie w B2C?. Jak zatrudniać świetnych sprzedawców i jak ich motywować? Jak wdrażać sprzedawców i jak ich szkolić? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tej części bloga.

Jak sprzedają eksperci w B2B

Sprzedaż w sektorze B2B rządzi się swoimi prawami. Wąsko wyspecjalizowani eksperci pracujący dla największych firm sektora B2B, którzy rozumieją jak ważne jest wspieranie procesu sprzedaży, potrafią pomóc...

3 metody sprzedaży, które powinieneś zacząć stosować i jedna, z którą warto się pożeganć

W sprzedaży zawsze chodzi o wynik. Skuteczni sprzedawcy działają sprawnie i zawsze dążą do wykorzystania najlepszych możliwych dostępnych narzędzi. W sektorze B2B cold calling, został wyparty przez skuteczniejsze sposoby na dotarcie do potencjalnego klienta i zachęcenie go do zakupu. Oto trzy sposoby (z pewnością nie należą do prostych) stosowania social selling, które pomogą Ci na dobre odesłać cold calling do lamusa.

Jak przygotować się do negocjacji?

W negocjacjach zyskujesz sporą przewagę w momencie, w którym zaczynasz myśleć o motywacji i wartościach stojących za działaniami drugiej strony. Gdy próbujesz "wejść" w jej umysł i przyjmujesz odpowiedni punkt widzenia, zaczynasz dostrzegać możliwość tworzenia takiego porozumienia, które pozwoli Ci zrealizować zakładane cele i jednocześnie zapewnić maksymalnie dużo korzyści drugiej stronie.

Onboarding w sprzedaży – czyli jak pomóc Twoim nowym sprzedawcom maksymalizować Twój zysk

Proces wdrażania pracownika na nowe miejsce pracy może przyjąć różne oblicza. Cel ten można zrealizować poprzez wiele różnych metod, m.in. rozmowy face-to-face, zasoby on-line, warsztaty, udostępnianie materiałów firmowych, spotkania z liderami itd. W najgorszym z możliwych wydań....

Jak wyglądać na pewnego siebie

Mawia się, że jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów. Wyobraź więc sobie siebie z perspektywy innej osoby np. klienta lub szefa wchodzącego do sali konferencyjnej. Jak wyglądasz? Co sygnalizujesz? Co mówią Twoje oczy, dłonie i ramiona? Czego można się o Tobie dowiedzieć nawet zanim cokolwiek powiesz? Myślisz czasem o tym? Powinieneś.

4 sposoby na wykreowanie silnej marki osobistej sprzedawcy

Każda przesłana wiadomość i każdy udostępniony obraz ka również lajk czy komentarz- wszystko to kształtuje obraz twojej marki. Obraz ten stanowi splot szeregu działań. Gdy zrozumiesz w jaki sposób twoja marka powinna być postrzegana, możesz zacząć myśleć o niej w sposób strategiczny.

10 książek o procesie sprzedaży, po które koniecznie trzeba sięgnąć

Na rynku dostępne sa setki książek na temat sprzedaży. Cześć z nich daje nam wartościowy wgląd w proces przekonywania i sprzedaży, cześć z nich nigdy nie powinna zostać opublikowana. Zobacz po co warto sięgnąć aby poprawić swoje umiejętności, zdobyć dodatkową wiedze, zmienić myślenie...

Jak zatrudniać i zatrzymywać najlepszych sprzedawców?

Sprzedaż jest najważniejszą funkcją w każdej firmy - kropka. Nie ma sprzedaży, nie ma przychodu, nie ma przychodu nie ma zysku, rosną straty. Ludzie nie zarabiają, a firmy bankrutują. Biorąc pod uwagę oczywiste znaczenie funkcji sprzedaży, można by pomyśleć....

Typowe błędy w negocjacjach

Budowanie wzajemnych relacji jest kluczową kwestią dla udanych negocjacji. Biznes od zawsze opierał się na relacjach i każdy z nas woli robić interesy z tymi, których lubi i szanuje. Zwolnij tempo i nawiązuj prawdziwe, osobiste więzi z ludźmi i ucz się o nich i od nich tak wiele jak tylko się da. Działając w ten sposób sprawiasz, że negocjacje stają się znaczącym procesem dla wszystkich zaangażowanych w nie osób, a nie przykrą koniecznością biznesową. Zdziwisz się jak wiele można się nauczyć z autentycznej rozmowy z drugą osobą.