Rozwój kariery zawodowej

Jak negocjować wynagrodzenie? | Kiedy zmienić pracę? | Jak rozmawiac z szefem o podwyżce? | Jak dostać awans?

Jeśli poważnie myślisz o swojej karierze, rozwój jest sprawą kluczową. Jednak kierunek jest tu wazniejszy niż tempo. Artykuły w tej sekcji pomogą Ci prawidłowo rozwijac karierę zawodową tak by relaizowac takie projekty jakie chcesz, za kim chcesz i za ile chcesz.

Kiedy zmienić pracę i jak ocenić czy już czas na zmiany?

Jeżeli Twoja obecna praca nie jest dla Ciebie żadnym wyzwaniem i nie wymaga od Ciebie wykorzystywania większości Twoich umiejętności, być może pora na zmianę. W Twojej sytuacji, jedyna zaleta Twojej pracy to ...

Gra o tron – czyli jak wygrywać w korporacyjnych rozgrywkach?

Powiedzieć, że nie jest się uwikłanym w politykę środowiska biurowego, to jak powiedzieć że nie jest się uwikłanym w politykę w ogóle. System cały czas działa, nawet jeśli zakopiemy głowę w piasek w nadziei, że nas nie zauważy.

10 książek, po które warto sięgnąć w tym roku

Bill Gates twierdzi, że czyta średnio jedną książkę tygodniowo. Mówi też, że czytanie jest jego "ulubionym sposobem na poznanie nowego tematu". Warren Buffet poświęca na czytanie około 80% swojego dnia. A Ty?

Po czym poznać, że Twój szef sabotuje Twój sukces

Nie każdy zwierzchnik chce sukcesu podwładnego. Czasem z premedytacją działa tak, by sabotować Twoją ciężką pracę i powstrzymać Cię od osiągnięcia sukcesu. Oto kilka typowych działań, na które powinieneś zwrócić szczególną uwagę.

Książki, które mogą pomóc Ci określić czego oczekujesz od kariery zawodowej?

Zastanawiasz się czego oczekujesz od swojego życia zawodowego. Zastanawiasz się jak wydobyć z niego najwięcej? Pytania te dręczą osoby w najróżniejszym wieku. Zadają je sobie Ci, którzy myślą o wyborze studiów i Ci, którzy mają za sobą całkiem pokaźny staż pracy.

6 toksycznych zachowań, którymi zniechęcasz do siebie innych

Bywają miesiące w których, mam styczność z około tysiącem osób, są to kontakty z klientami, właścicielami i pracownikami firm, menedżerami i ich podwładnymi, sprzedawcami i kupcami. Każdego miesiąca widzę setki destrukcyjnych zachowań, generujących potężne straty zarówno dla pojedynczych osób, zespołów jak i dla całych organizacji.

Krytyczne błędy w rozwoju kariery zawodowej - jak ich uniknąć

Bądźmy szczerzy, nie jest łatwo wspinać się po szczeblach kariery. Ciężka praca to jednak nie wszystko. Dobra strategia jest tu niezbędna. Łatwo popełnić błąd, który może zaważyć na rozowju Twojej kariery.

Czujesz, że praca dla kogoś to nie do końca to co chciałbyś robić.

Czujesz, że praca dla kogoś to nie do końca to co chciałbyś robić. Chcesz uporządkować myśli? Potrzebujesz inspiracji albo motywacyjnego kopniaka w tyłek. Sięgnij po te książki, z pewnością pomogą Ci przeformułować poglądy na kilka ważnych spraw.

5 rad, dzięki którym dostaniesz ten wymarzony awans

Nie istnieje niestety żaden algorytm ani, żadna "checklista", która pomogłaby przyspieszyć rozwój kariery. Niezależnie od rynku, na którym działamy można pomyśleć o tych pięciu obszarach i zadbać o kilka prostych czynności, które mogą pomóc Twojej karierze nabrać tempa, odpowiedniego tempa.