Jak zarządzać zespołem?

Jak zarządzać zespołem? | Jak motywować zespół? | Jak budować zespół?

Te pytania nurtują zarówno młodych jak i doświadczonych managerów. Zarządzanie zespołem to dynamiczny obszar podatny na wpływy zmian generacji, kultury, technologii. Efektywne zarządzanie zespołem od zawsze stanowiło trzon prowadzenia biznesu. W tej części bloga znajdziesz artykuły i porady dotyczące zarządzania zespołem.

Jak pokazać, że wierzysz w swój zespół

Jedną z najważniejszych odpowiedzialności, która spoczywa na naszych barkach jest wspieranie innych oraz nas samych we wszystkich obszarach życia. Nieważne, czy jesteśmy rodzicami, małżonkami, przyjaciółmi, czy menedżerami – jest to absolutnie kluczowe, żebyśmy pomagali innym wykorzystywać ich potencjał w całości.

Jak efektywnie zarządzać zespołem?

Jeśli chcemy zbudować odnoszący sukcesy zespół, musimy zaoferować mu klarowne i wymierne cele. Cele muszą być jasne dla każdego członka zespołu, tak aby każdy je rozumiał i umiał opisać. Powinny być wymierne lub przynajmniej możliwe do zweryfikowania. Bez wymiernych celów zespoły tracą poczucie kierunku i nie są w stanie oceniać swojej skuteczności ani określać postępów. Cele muszą mieć też wyznaczone daty realizacji – to podtrzymuje motywację zespołów i dążenie do osiągnięcia celu.

Jak pokonać syndrom grupowego myślenia w Twoim zespole?

Czy czułeś kiedyś potrzebę zabrania głosu na spotkaniu, ale zrezygnowałeś, żeby nie wyglądało to jak hamowanie grupowego wysiłku? A może przewodziłeś zespołowi, którego członkowie niechętnie wyrażali własne opinie? Pewnie tak. Syndrom grupowego myślenia występuje szczególnie często wtedy, gdy...

6 toksycznych zachowań, którymi zniechęcasz do siebie innych

Niezależnie od tego, czy Twoje toksyczne zachowanie jest zjawiskiem nagminnym, czy tylko sporadycznym, kluczowa dla twojego dobrego samopoczucia i sukcesu jest możliwość identyfikowania toksycznych zachowań i szybka ich zmiana. Poznaj 6 najbardziej toksycznych zachowań, którymi możesz zniechęcać do siebie innych.

Jak zwiększyć kreatywność zespołu?

Żyjemy w czasach ciągłej zmiany i innowacji. Przywódcy wiedzą, że aby rosnąć, trzeba się rozwijać. Jeśli prosisz Twój zespół o innowacyjne pomysły a zazwyczaj wracają do Ciebie tylko rozwiązania „po staremu” czytaj dalej.

Pytania ułatwiające rozwiązywanie problemów

W zasadzie wszystkie zadania przywódców obracają się wokół komunikacji i rozwiązywania problemów. Są te istotne, z którymi uporanie się decyduje o „być lub nie być" organizacji, częściej rozwiązywanie problemów sprowadza się głównie do radzenia sobie z trudnymi ludźmi, ich korporacyjnym bełkotem, autopromocją, manipulacyjnym zachowaniem, spiskami i zawistnością.