Jak negocjować?

Jak negocjować? | Strategie negocjacji | Techniki negocjacji | Zasady negocjacji | Zespół negocjacyjny | Jak negocjować wynagrodzenie? | Jak przygotowac się do negocjacji? | Techniki negocjacji e-kurs

Każdego dnia negocjując wpływasz na decyzje innych ludzi. Od relacji z nimi jak również jakości waszych decyzji zależy Twoja przyszłość, stan posiadania i samopoczucie. Negocjacje towarzyszą Ci każdego dnia. Każdego dnia w sposób mniej lub bardziej świadomy prowadzisz tę negocjacyjną grę. Masz do wyboru: naginać się do czyjejś woli i zachcianek lub też opanować zasady gry i zacząć samemu rozdawać karty.

Kiedy negocjować zespołowo?

Negocjacje w zespole to trudna operacja. Różne typy osobowości, różne interesy partykularne negocjatorów - generalnie chaos (jak na rysunku powyżej). Zdecydowana większość zespołów negocjacyjnych zespół tworzy tylko z nazwy. Zazwyczaj są to po prostu grupy negocjacyjne.

Techniki negocjacji

W przygotowaniu

Strategie negocjacji

w przygotowaniu

Jak unkać błędów w negocjacjach

Otrzymanie nowej oferty pracy albo nawiązanie propozycji biznesowej to ekscytująca sprawa, ale negocjacje - już niezbyt. Proces negocjacji może być druzgocący dla naszych nerwów. Łatwo jest popełnić błąd, zwłaszcza jeśli nie jest się doświadczonym negocjatorem. Zanim przystąpisz do rozmów, upewnij się, że będziesz mieć na uwadze te siedem typowych błędów.

Zasady negocjacji

W przygotowaniu

Relacje z klientem

w przygotowaniu

Jak przygotować się do negocjacji?

W negocjacjach zyskujesz sporą przewagę w momencie, w którym zaczynasz myśleć o motywacji i wartościach stojących za działaniami drugiej strony. Gdy próbujesz "wejść" w jej umysł i przyjmujesz odpowiedni punkt widzenia, zaczynasz dostrzegać możliwość tworzenia takiego porozumienia, które pozwoli Ci zrealizować zakładane cele i jednocześnie zapewnić maksymalnie dużo korzyści drugiej stronie.

Negocjacje wynagrodzenia

W przygotowaniu

Typy negocjacji

w przygotowaniu