Szkolenia dla IT

Szkolenia dla IT mają kluczowe znaczenie dla zatrudniania i zatrzymywania specjalistów z dziedziny technologii informacyjnych. Szkolenia dla IT są niezwykle ważne dlatego, że wysoce konkurencyjne środowisko IT, w którym działają dziś przedsiębiorstwa, aby pozostać skutecznym graczem w konkurencyjnej grze w branży wymaga znakomicie wykwalifikowanej kadry.

Od wielu lat kapitał ludzki jest uważany za niezbędny dla efektywnego funkcjonowania organizacji, ponieważ przyczynia się do poprawy produktywności, wyników biznesowych i wzrostu gospodarczego. Dlatego ważne jest, aby inwestować w zasoby ludzkie poprzez szkolenia dla IT w celu poprawy pozycji konkurencyjnej firmy, a także ze względu na lepszą jakość, innowacyjność, stały wzrost produktywności, a w konsekwencji lepszą rentowność, którą można dzięki temu osiągnąć. Badacze sugerują, że wykwalifikowani pracownicy, wyjątkowi liderzy i wiedza decydują o znacznej części kapitalizacji rynkowej spółek.

Kto prowadzi szkolenia dla IT ?

 

Nazywam się dr Michał Chmielecki i od ponad 15 lat zajmuję się rozwojem umiejętności przywódczych i negocjacyjnych.

Jestem autorem bestsellerowych książek: Techniki negocjacji i wywierania wpływu oraz Anatomia lidera a do moich klientów należą firmy z rankingów Rzeczpospolita 100 i Fortune 500 oraz najważniejsze instytucje państwowe.

Wszystkie moje szkolenia i sesje coachingowe mogą być świadczone wirtualnie lub w trakcie tradycyjnych indywidualnych lub grupowych spotkań a to pozwala na niezrównaną elastyczność w dopasowaniu do potrzeb klienta.

Zapraszam do kontaktu: kontakt@projektprzywodztwo.com

 

Serdecznie zapraszam Cię do wzięcia udziału w moich autorskich warsztatach. Będzie praktycznie, merytorycznie i oczywiście skutecznie .

  • Uważam, że o trenerze najlepiej świadczą jego klienci - proszę sprawdź kogo szkoliłem referencje

  • Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat mojego doświadczenia zapraszam do lektury bio .

  • A jeśli chcesz poznać moją filozofię myślenia o negocjacjach, biznesie i przywództwie zapraszam do lektury moich książek.

Skontaktuj się ze mną aby poznać ofertę dla Ciebie lub Twojej firmy.

 

Moje szkolenia dla IT to:

Komunikacja i współpraca z zespole

Przywództwo to komunikacja. Bycie liderem IT to nie tylko doświadczenie. Lider musi potrafić przekazać swoją wizję, dzielić się wiedzą i motywować ludzi dookoła siebie. Muszą usłyszeć, zrozumieć i uwierzyć w to, co mówisz. Tylko wtedy zaczną za Tobą podążać i skutecznie ze sobą współpracować.

Wywieranie wpływu w biznesie

Aby być naprawdę skutecznym - zarówno w czasach dobrej koniunktury, jak i w czasach wielkich wyzwań - liderzy IT muszą opanować umiejętność wywierania wpływu na partnerów biznesowych. Określiłbym "wywieranie wpływu na innych" jako jedną z najważniejszych umiejętności przywódczych potrzebnych w każdej roli. Bez umiejętności wywierania wpływu na innych, zdolność liderów IT do urzeczywistnienia tego, co sobie wymarzyli, pozostaje nieuchwytna, bo przecież nikt nie jest w stanie zrobić tego sam.

Komunikacja międzykulturowa

Szkolenie z komunikacji międzykulturowej pozwalają liderom IT zdobyć wiedzę, dzięki której będą efektywnie komunikować się zarówno z partnerami biznesowymi jak i członkami własnej organizacji.

Sztuka prezentacji

Szkolenia dla IT

Ludzie, którym sprzedajemy nasze pomysły i rozwiązania, to nie tylko klienci i partnerzy biznesowi, ale także współpracownicy i menedżerowie, z którymi bezpośrednio współpracujemy.

Poznaj narzędzia i techniki zaprojektowane w celu wzmocnienia osobistego i autentycznego stylu prezentacji.

Autentyczne przywództwo

Szkolenia dla IT

Zdobądź umiejętności potrzebne do angażowania, informowania i inspirowania innych jako autentyczny przywódca IT i popraw swoją zdolność do efektywnego komunikowania się jako lider.

Negocjacje dla project managerów

Jedną z podstawowych cech przywódczych, którą powinien wykazać się lider IT, aby zrealizować swoją misję, jest zdolność do umiejętnego negocjowania w środowisku międzynarodowym. Dobrzy liderzy rozumieją prawdziwą wartość umiejętności negocjacyjnych.

Trudne rozmowy

Liderzy IT mają wiele okazji do prowadzenia krytycznych rozmów. Mogą czuć się niekomfortowo poruszając delikatne tematy i zwracając uwagę na rzeczy, które wymagają zmiany, ponieważ mogą obawiać się zranienia uczuć lub przekroczenia granic. W tym szkoleniu, liderzy nauczą się, jak opanować sztukę planowania i uczestniczenia w rozmowach, które są trudne i niewygodne, niezależnie od tego, czy jesteś inicjatorem rozmowy, czy zostałeś do niej przez kogoś zaproszony. Jest to umiejętność konieczna szczególnie na tak trudnym rynku jak rynek IT.

Zarządzanie zespołem

Szkolenia dla IT

Szkolenia dla IT

Aby odnieść sukces, firmy potrzebują liderów IT, którzy wnoszą nowe perspektywy, nowe myślenie i nowe pomysły - i którzy posiadają umiejętności i wiedzę, aby zarządzać w niepewnym świecie.

Zarządzanie zespołem wielokulturowym

Szkolenia dla IT

Zarządzanie zróżnicowanymi kulturowo zespołami staje się w IT codziennością biznesową. Rzeczywiście, w biznesie coraz częściej można spotkać ludzi z różnych kręgów kulturowych, których wartości są od siebie bardzo odmienne. W czasach globalizacji i rosnących kontaktów międzykulturowych, kompetencje międzykulturowe są bardzo użyteczną umiejętnością menedżerską

First time manager

Szkolenia dla IT

Początkujący menedżerowie IT, którzy stają w obliczu obowiązków i wyzwań, z którymi nigdy wcześniej nie mieli do czynienia, mogą czerpać ogromne korzyści ze specjalistycznego wsparcia w zakresie rozwoju.

 Szkolenia dla IT - korzyści

Każda forma uczenia się i programów rozwojowych jest korzystna nie tylko dla pracowników, ale także dla organizacji. Przyjrzyjmy się różnym sposobom, na jakie obie strony zyskują dzięki takim programom.

ZWIĘKSZONE MORALE I MOTYWACJA

Programy szkoleniowe i rozwojowe dla IT wskazują, że organizacje inwestują w pomoc pracownikom w rozwoju ich kariery. Tworzy to wspierające miejsce pracy i podnosi morale pracowników. Pracownicy są zmotywowani do cięższej i bardziej zaangażowanej pracy, gdy czują się docenieni i mają nowe wyzwania.

LEPSZA WYDAJNOŚĆ

Daje pracownikom lepsze zrozumienie ich ról i obowiązków, dzięki czemu czują się oni bardziej pewni swojej pozycji w organizacji. Ta pewność siebie nie tylko zwiększa produktywność, ale także pomaga pracownikom zachować motywację podczas realizacji celów organizacyjnych. Ostatecznie prowadzi to do większej wydajności.

ELIMINUJE SŁABE STRONY

Nie można oczekiwać, że pracownicy IT będą wiedzieć wszystko lub posiadać wszystkie istotne umiejętności w momencie dołączenia do organizacji. Powinno być miejsce na naukę i rozwój nowych umiejętności i doświadczeń. Nie każdy będzie miał takie samo tempo uczenia się lub wymagany styl pracy. Pomaganie pracownikom w radzeniu sobie z ich słabościami zachęci ich do ich przezwyciężania.

 ZWIĘKSZONA INNOWACYJNOŚĆ

Ciągłe szkolenia i programy rozwojowe zapewniają wiele okazji do przemyślenia podejścia i uciekania się do kreatywnego rozwiązywania problemów. Może to prowadzić do innowacyjnego myślenia, a pracownicy są zachęcani do proponowania nieszablonowych rozwiązań biznesowych.

 WZMACNIA REPUTACJĘ I EMPLOYER BRANDING

Skuteczne programy szkoleniowe w IT mogą poprawić wizerunek marki organizacji. Osoby poszukujące pracy aktywnie poszukują organizacji, które pomogą im w rozwoju kariery. Dlatego też kształcenie i rozwój są atrakcyjnymi cechami, ponieważ wzmacniają wizerunek marki i reputację. Oto kilka sposobów, w jaki organizacje mogą przyciągnąć potencjalnych pracowników:  

  • Programy mentoringowe

  •  Szkolenia wewnętrzne

  •  Kursy lub warsztaty online

 Szkolenia dla branży IT konieczność czy moda

 Zbyt często ludzie z branży IT zaprzątają sobie głowę tym, jakich technologii powinni się uczyć, a jakich nie, w zależności od ich aktualnej roli. Myślę o nauczeniu się czegoś takiego i takiego, zaczyna się rozmowa, ale wygląda na to, że dotyczy to organizacji, które nie są podobne do mojej. Problem polega na tym, że ci ludzie myślą o swojej pracy, a nie o karierze - to ważne rozróżnienie, które trzeba wprowadzić, aby odnieść sukces.

 1. Twoja kariera to coś więcej niż Twoja praca

 Jeśli podejmujesz wszystkie swoje decyzje dotyczące nauki w oparciu o to, czego Twoja obecna organizacja może potrzebować lub używać, to skupiasz się na swojej pracy. A bądźmy szczerzy, prawdopodobnie nie będziesz miał tej pracy na zawsze. A jeśli Twój obecny pracodawca kiedykolwiek Cię zwolni, lepiej, żebyś posiadał nowoczesne umiejętności, które mają zastosowanie na rynku.

Twoja kariera jest tym, co zapewni Ci zatrudnienie, kiedy Twoja obecna praca już nie będzie miała racji bytu lub kiedy po prostu będziesz gotowy do zmiany pracy. Więc tak, powinieneś nauczyć się tej nowej technologii, którą rozważałeś, niezależnie od tego, czy twoja obecna praca będzie z niej korzystać, czy nie. Dla tej sprawy, może powinieneś być tym, który wskazówka w swoim obecnym pracodawcą o tej technologii, gdy masz swoje ręce wokół niego.

 2. Wymówki będą Cię tylko powstrzymywać

 Twoja kariera jest twoją karierą i to do ciebie, a nie do twojego obecnego pracodawcy, należy jej pielęgnowanie i rozwijanie. Nie jęcz, że Twoja firma nie zapewnia Ci szkolenia, które chcesz. Zamiast tego, sam je sobie zrób.

3. Szkolenie to inwestycja

 Większość pracodawców wyczuwa zainteresowanie swoich pracowników inwestycjami w karierę. Jako pracodawca, kiedy widzę, że pracownik inwestuje w siebie, chcę mu dorównać. Po pierwsze, chcę zachęcać i wspierać ambitnych ludzi, ponieważ to właśnie ich chcę mieć w zespole. Po drugie, martwię się, że ktoś, kto poświęca dużo czasu na samokształcenie, będzie chciał odejść i być może będę się starał trochę bardziej, aby go zatrzymać. Ale nawet jeśli Twój pracodawca całkowicie zignoruje Twoje wysiłki na rzecz samodoskonalenia, to i tak już się udoskonaliłeś. Następny pracodawca na pewno doceni Twoje starania.

 Dlaczego szkolenia dla IT są konieczne

 Jednym z głównych problemów występujących w wielu miejscach pracy jest brak szkoleń. Duża liczba pracowników może okazać się niezadowolona z powodu przydzielenia im obowiązków bez posiadania odpowiedniej wiedzy i umiejętności w tym zakresie.

Szkolenie jest niezbędnym procesem, który powinien być ostrożnie zaprojektowany i wdrożony.

1. Nieprzeszkoleni pracownicy to nieszczęśliwi pracownicy

Pracownicy, którzy czują się nieodpowiedni, nie osiągają wystarczających wyników lub nie otrzymują wsparcia, są nieszczęśliwi. Nie są zadowoleni ze swojej pracy, co powoduje, że osiągają gorsze wyniki, popełniają błędy i nie dbają o swoje produkty. Zapewniając im zasoby umożliwiające prawidłowe wykonywanie pracy, firma może ograniczyć koszty straconego czasu i pieniędzy z powodu niedostatecznie wydajnych pracowników.

 2. Nieprzeszkoleni pracownicy mają niską wartość produkcji

Jeśli pracownik nie wie, jak prawidłowo korzystać ze wszystkich narzędzi, które ma do dyspozycji, jakość jego pracy jest niższa i ma mniejszą wartość. Jakość wykonania jest wtedy niższa niż mogłaby (lub powinna) być.

 3. Nieprzeszkoleni pracownicy są nieefektywni

Więcej czasu (a więc i pieniędzy) oraz wysiłku poświęca się, gdy pracownicy nie są w pełni lub odpowiednio przeszkoleni do wykonywania swoich zadań lub wypełniania obowiązków. Wykonanie pracy zajmuje im więcej czasu i mogą potrzebować pomocy innych pracowników, aby wykonać swoje zadania.

 Tworząc szkolenie dla IT warto zadać sobie następujące pytania:

 Szkolenie jest środkiem zapewniającym, że pracownicy IT posiadają wiedzę i odpowiednie umiejętności, aby mogli wykonywać swoją pracę skutecznie i kompetentnie. Szkolenie może być potrzebne, gdy istnieje rozbieżność między pożądaną wydajnością a wydajnością bieżącą, a powodem tej luki jest brak umiejętności lub wiedzy.

Szkolenie dla IT może być w stanie rozwiązać tylko część problemu. Należy więc przeanalizować problem i dowiedzieć się, czy czy szkolenie będzie w stanie go rozwiązać. Jeśli szkolenie jest konieczne, musimy również określić cel szkolenia i sposób, w jaki pomoże ono pracownikowi (pracownikom) stać się bardziej efektywnym. Proces ten nazywany jest oceną potrzeb szkoleniowych (Training Needs Assessment).

 1. Czy cele  firmy pokrywają się z celem szkoleniowym?

Zamiast skupiać się na szczegółach programu szkoleniowego, zastanów się, jakie są ogólne cele Twojej firmy. Następnie określ, co będzie Twoim celem szkoleniowym. W ten sposób wszystkie cele są ze sobą powiązane i można się na nich wyraźnie skupić.

 2. Kim są moi odbiorcy?

Następnie określ, na kogo będzie miał wpływ  program szkoleniowy. Tak, Twoi pracownicy biorący udział w szkoleniu, ale kto jeszcze w Twojej organizacji będzie zaangażowany w platformę szkoleniową? Jeśli jesteś firmą publiczną, która korzysta z usług stałych wykonawców, odbiorcami mogą być interesariusze, pracownicy, freelancerzy, administratorzy i kierownicy zespołów.

 3. Czego chcę, aby nauczyli się moi pracownicy?

Mimo, że szkolenia odbywają się na każdym poziomie pracowniczym, to jeśli spojrzymy na nasz program całościowo, jaki jest jego cel? Czy ma to na celu doprowadzenie nauki pracowników do określonego poziomu umiejętności? Czy też zdobycie bardziej dogłębnej wiedzy na temat produktu lub usługi? A może chcesz zatrzymać największe talenty z branży i Twój program szkoleniowy będzie kluczowym motywatorem dla pracowników. Niezależnie od tego, co to jest, należy myśleć perspektywicznie o tym, jaki będzie wpływ programu szkoleniowego.

 4. Jak przekażę informacje o moim celu edukacyjnym?

Wreszcie, po stworzeniu silnego celu szkoleniowego, w jaki sposób podzielisz się nim z wszystkimi odbiorcami? Ważne jest, aby wszyscy zrozumieli, co powinni wiedzieć po udziale w programie szkoleniowym.

 Dla każdej organizacji kapitał ludzki jest ważniejszy niż kiedykolwiek wcześniej i będzie podstawowym czynnikiem utrzymania przewagi konkurencyjnej w czasie. Najważniejszą odpowiedzialnością zespołu L&D i organizacji jest zarządzanie rozwojem ludzi w taki sposób, aby wspierać kluczowych profesjonalistów biznesowych.

COVID-19 przyspieszył kilka zmian, które miały nastąpić w ciągu następnej dekady. Praca zdalna, hybrydowe modele pracy z dnia na dzień stały się normą, co wymagało odpowiedniego dostosowania miejsc pracy i pracowników.

Nowe sposoby pracy stworzyły również nowe role, zapotrzebowanie na nowe umiejętności we wszystkich sektorach. Gdyby ten rozwój nastąpił w normalnym czasie, pracownicy i firmy miałyby szansę na odpowiednie zeszkolenie ludzi.

Jak zachęcić pracowników IT do szoleń

Tworzenie bodźców zachęcających do ukończenia szkolenia zawsze było ważnym celem dla specjalistów ds. uczenia się i rozwoju (L&D). Jednak samo ukończenie kursu nie jest jeszcze dobrym miernikiem sukcesu. Jeszcze ważniejsze jest to, aby szkolenie przyniosło pożądane efekty biznesowe. Na przykład, pracownicy powinni zachować to, czego się nauczyli i zastosować to w pracy.

Jeśli chodzi o zachęty do szkoleń, masz wiele opcji. Są to zarówno nagrody, jak i kary. Niektóre z nich są jak marchewka na kiju, inne są bardziej podobne do kija. Aby pomóc Ci zdecydować, co jest najlepsze dla Twojego programu szkoleniowego, poniżej znajdziesz listę pięciu najlepszych motywatorów, które wykonują swoją pracę (pomagają zarówno w ukończeniu szkolenia, jak i w osiągnięciu jego wyników) - i dlaczego są skuteczne.

Czy ci się to podoba, czy nie, rywalizacja motywuje do ukończenia kursu i poprawia wyniki w nauce. W badaniu przeprowadzonym przez Jamesa Banfielda i Marka Wilkersona, rywalizacja w grach opartych na nauce sprawiła, że uczący się mieli prawie 20 razy większe szanse na uporządkowanie nowej wiedzy i odniesienie jej do wiedzy już posiadanej, w porównaniu do tych, którzy uczestniczyli w tradycyjnym kursie opartym na wykładach.

Jeśli czas jest odpowiedni, hormony stresu okazały się zwiększać pamięć poprzez poprawę koncentracji, powiedział raport w Neuroscience i Biobehavioral Reviews. Po prostu stres związany z wiedzą, że wyniki quizu będą widoczne dla innych wyzwala uwalnianie hormonów stresu w ciągu kilku chwil od ekspozycji uczących się na materiał, który powinni zapamiętać. "Jeśli stres związany jest z nieuchronnym wyrokiem, to chęć uniknięcia upokorzenia może przyczynić się do zwiększenia uwagi na zadaniu edukacyjnym" - podsumowują badacze.

Elementy gamifikacji, takie jak odznaki i tablice liderów, to skuteczne i niedrogie sposoby nagradzania i motywowania uczniów. Kiedy pracownicy osiągną określony poziom kursu lub ukończą szkolenie, mogą odblokować odznakę, którą będą mogli pokazać na swoim profilu online lub pochwalić się osiągnięciem. Jeśli takie elektroniczne ikony nie są dostępne, noszenie spinek, dodawanie naklejek do identyfikatorów pracowników lub publiczne prezentowanie indywidualnych/zespołowych wyników może wzmocnić ducha rywalizacji.

Badania nad warunkowaniem operacyjnym wykazały, że takie odznaki mogą być nawet bardziej skuteczne we wzmacnianiu uczenia się, jeśli pojawiają się w nieprzewidywalnych, nieregularnych odstępach czasu podczas szkolenia. Ten element zaskoczenia sprawia, że osiągnięcia są bardziej przyjemne, a jednoczesne uwalnianie substancji chemicznych, takich jak dopamina, w momencie uczenia się służy wzmocnieniu tej wiedzy.