Anatomia lidera. Jak zostać świetnym szefem i doskonalić się w sztuce przywództwa Michał Chmielecki

anatomia przywóztwa

Skuteczni liderzy mają tendencję do wprowadzania konstruktywnej i promującej współpracę atmosfery wszędzie, gdzie się znajdują. Są to osoby, którym wszyscy ufają nawet gdy pojawia się konflikt. Patrzą na sprawy optymistycznie i realistycznie, bez pesymizmu. Są inteligentni emocjonalnie i nie dają się sabotować uczuciom. Potrafią być racjonalni i wydajni, unikając przy tym bezduszności.

Liderzy to osoby, które zachowują zimną krew podczas kryzysu. To im udaje się zachować skuteczność działania pod silną presją. Innymi słowy: zamiast być zdanym na łaskę okoliczności, przywódcy przejmują inicjatywę i dyktują warunki swoich interakcji. Aby to osiągnąć, stosują zasadniczo inny sposób myślenia jeśli chodzi o ich cechy charakteru, emocje, relacje, krytyczne myślenie, pracę i politykę.

Tę wyjątkową perspektywę nazywam anatomią przywództwa. Odróżnia ona tych, którzy tylko mówią, od tych, którzy działają. Ofiary od zwycięzców. Tych, którzy czują się uwięzieni w przeciętności od tych, którzy osiągają swoje najśmielsze cele.

Anatomia przywództwa pomaga patrzeć na świat i przewodzić innym tak jak jak robią to najlepsi liderzy.

Niniejsza książka zapewni zwięzły, pragmatyczny wgląd w to, jak myślą i działają najskuteczniejsi przywódcy – pokaże od podstaw jak wygląda anatomia przywództwa. Można w niej odnaleźć wiele praktycznych porad jak wdrożyć używane przez nich strategie w swoim codziennym życiu.