Jakimi cechami, zachowaniami i działaniami charakteryzują się charyzmatyczni liderzy?

 Kiedy spotyka się charyzmatyczną osobę, czuje się pewną mieszankę energii, optymizmu, pasji, wiary w cel,  w ludzi, w organizację. Bardzo trudno precyzyjne zdefiniować charyzmę, trudno wskazać części składowe, swego rodzaju „pierwiastki”, z których zbudowana jest charyzma. Charyzmatyczni ludzie są jak magnesy, z łatwością przykuwają uwagę innych i przekonują ich do swoich pomysłów, wizji i działań.

Read More

14 kluczowych kroków ku większej skuteczności:

Podejmuj decyzje. Nie zwlekaj, to męczy. Unikaj prokrastynacji w pracy nad projektami – zacznij pracować od razu po zidentyfikowaniu tego, co jest istotne. Zdejmij sobie ciężar z barków. Podejmij decyzje w tych sprawach, w których jeszcze niczego nie postanowiłeś. Niezależnie od tego czy...

Read More

Gra o tron – czyli jak wygrywać w korporacyjnych rozgrywkach?

Terminem gry korporacyjne określał będę w tym tekście swego rodzaju walkę o władzę i wpływy w organizacji.  Gry korporacyjne podobnie jak zwykła polityka, są nieuniknionym elementem ludzkiego zachowania. W momencie, kiedy zbierze się grupę ludzi w jednym miejscu, rozpoczyna się walka o pozycję i władzę.

Wielu ludzi szafuje sugestiami, jakoby unikanie wikłania się w system polityczny danej organizacji miało zbawienny wpływ na rozwój kariery. Nie będzie miało. A stwierdzenia te są...

Read More

Onboarding w sprzedaży – czyli jak pomóc Twoim nowym sprzedawcom maksymalizować Twój zysk

Onboarding w sprzedaży – czyli jak pomóc Twoim nowym sprzedawcom maksymalizować Twój zysk

Proces wdrażania pracownika na nowe miejsce pracy może przyjąć różne oblicza. Cel ten można zrealizować poprzez wiele różnych metod, m.in. rozmowy face-to-face, zasoby on-line, warsztaty, udostępnianie materiałów firmowych, spotkania z liderami itd.  W najgorszym z możliwych wydań....

Read More

10 książek o procesie sprzedaży, po które koniecznie trzeba sięgnąć

Na rynku dostępne sa setki książek na temat sprzedaży. Cześć z nich daje nam wartościowy wgląd w proces przekonywania i sprzedaży, cześć z nich nigdy nie powinna zostać opublikowana.  Zobacz po co warto sięgnąć aby poprawić swoje umiejętności, zdobyć dodatkową wiedze, zmienić myślenie...

Read More

Książki, które mogą pomóc Ci określić czego oczekujesz od kariery zawodowej?

Pytanie to dręczy osoby w najróżniejszym wieku. Zadają je sobie Ci, którzy myślą o wyborze studiów i Ci, którzy mają za sobą całkiem pokaźny staż pracy. A jest to pytanie fundamentalne. Od niego zależy to czy najbliższe lata spędzisz zadowolony, czy każdego ranka na usta cisnąć Ci się będą niecenzuralne słowa.  Warto poświecić mu trochę czasu.

Read More

10 książek, po które warto sięgnąc w te wakacje

Bill Gates twierdzi że czyta średnio jedną książkę tygodniowo. Mówi też, że czytanie jest jego "ulubionym sposobem na poznanie nowego tematu". Warren Buffet poświęca na czytanie około 80% swojego dnia.  

Po jakie książki warto sięgnąć w te wakacje? To mój wybór dziesięciu tytułów, z którymi warto się zapoznać.

Read More

3 metody sprzedaży, które powinieneś zacząć stosować i jedna, z którą warto się pożeganć

W sprzedaży zawsze chodzi o wynik. Skuteczni sprzedawcy działają sprawnie i zawsze dążą do wykorzystania najlepszych możliwych dostępnych narzędzi. W sektorze B2B cold calling, został wyparty przez skuteczniejsze sposoby na dotarcie do potencjalnego klienta i zachęcenie go do zakupu. Oto trzy sposoby (z pewnością nie należą do prostych) stosowania social selling, które pomogą Ci na dobre odesłać cold calling do lamusa.

Read More

6 rzeczy, których nigdy nie warto robić

Mark Twain mawiał, że porównywanie zabija radość. Porównywanie się z innymi zabiera ci szczęście.  Możesz spędzić całe życie zajmując sobie głowę tym, co mają inni, i jak na tym tle wypadasz. Nie ma to sensu, każdy z nas ma w życiu inny start. Niektórzy wchodzą w życie z kupionym przez rodziców domem i samochodem, udziałami w firmie, inni żyjąc walczą o wszystko. Możesz porównywać siebie z sobą i tylko siebie z sobą. Do porównań potrzebny jest wspólny mianownik inaczej porównanie nie funkcjonuje.

 

Read More

4 sposoby na wykreowanie silnej marki osobistej

Każda przesłana wiadomość i  każdy udostępniony obraz ka również lajk czy komentarz- wszystko to kształtuje obraz twojej marki. Obraz ten stanowi splot szeregu działań. Gdy zrozumiesz w jaki sposób twoja marka powinna być postrzegana, możesz zacząć myśleć o niej w sposób strategiczny.

Read More

Lista rzeczy do nierobienia

Czas jest niezwykle cennym zasobem. Zasobem nieodnawialnym, którego nikt Ci nie odda i którego nie możesz dokupić. Powinieneś inwestować go mądrze w działania, które prowadzą Cię do osiągnięcie celów biznesowych i osobistych.

Read More

6 toksycznych zachowań, którymi zniechęcasz do siebie innych

Niezależnie od tego, czy Twoje toksyczne zachowanie jest zjawiskiem nagminnym, czy tylko sporadycznym, kluczowa dla twojego dobrego samopoczucia i sukcesu jest możliwość identyfikowania toksycznych zachowań i szybka ich zmiana. Poznaj 6 najbardziej toksycznych zachowań, którymi możesz zniechęcać do siebie innych.

Read More